Балнеологичен, СПА и уелнес туризъм

Милена Караилиева, Теодора Ризова

Научни издания, Най-нови издания

Обект на изследване в настоящия учебник е балнеологичният, СПА и уелнес туризмът и техният потенциал за развитие на туризма в България, като за целта са разгледани особеностите и предпоставките за неговото възникване и развитие и съответно асортимента услуги, предлагани в тях. Анализирани са тенденциите в развитието, търсенето и предлагането на този вид услуги, визирани са основните проблеми в сектора и са очертани възможните перспективи за развитие. Решението на всички тези фундаментални проблеми е формирането на устойчив туристически продукт на местно, регионално и национално равнище. Перспективите за развитие на този вид туризъм са свързани със задълбочени познания за традициите в развитието му и в ефективното и рационално използване на ресурсния потенциал за развитие на балнеологичен, СПА и уелнес туризъм, което определя актуалността и значимостта на разглежданата тематика.

Съдържание

Година на издаване: 2023